• Головна

2 місце в україні
за рейтингом

1 місце в національному рейтингу

Гімназія у Вікіпедії

Ліцей ім. Миколи Сабата   

Українська гімназія №1                     Scientia vinces*

  • English version
  • Новини
  • Керівництво
  • Досягнення
  • Учительський збір
  • Учнівське самоврядування
  • Контактна інформація
  • Вступ
  • Психологічна служба
  • Стоп булінг
  • Відеогалерея
  • Державні закупівлі
  • Фінансова звітність
  • Гуртки
  • Історія
  • Публічна інформація

Маніпуляції та фейки у соцмережах

Понеділок, 22 березня 2021, 19:25
Інтернет та соціальні мережі в умовах карантину стали для українців одним із основних джерел отримання інформації. В умовах стресу та паніки ми не завжди усвідомлюємо, що можемо читати та поширювати фейкові публікації.
Пропонуємо кілька порад як не загубитися у нескінченому вирі новин та самому не стати дезінформатором.
Маніпуляції та фейки у соцмережах
Рекомендуємо посилання про безпеку онлайн, проти сексуального насильства. Розроблено для дітей у тік тоці. stopsexting.ua
Соціальні мережі дуже глибоко ввійшли в наші життя. Смартфони стали продовженням нас самих: люди «залипають» у них у громадському транспорті, ресторанах, колективних зустрічах чи розмовах тет-а-тет. Вони відкривають багато такого, чого ми раніше не знали. Але водночас містять чимало небезпек. За останні роки соцмережі стали осередком фейкових новин, кризи інформації та психологічної залежності.
Пропонуємо переглянути відеоролик "Соціальні мережі, Обережно, міфи":

Маніпуляції та фейки у соцмережах 
Маніпуляції та фейки у соцмережах

Понад 4 мільйони дітей в Україні розпочали свій навчальний рік, який в умовах світової пандемії має змішаний формат і поєднує онлайн та офлайн заняття. Це означає, що час присутності дитини в мережі Інтернет зростає, як і небезпека зіштовхнутися з різноманітними кіберризиками. Оскільки у більшості випадків вчитель є першою людиною, до кого звертається дитина за допомогою, освітній проєкт спільно з Міністерством освіти і науки України випустили довідник з онлайн-безпеки для фахівців у сфері освіти – «Рекомендації щодо онлайн-безпеки для педагогічних працівників».  Ініціатива відбулася за підтримки лідера телеком галузі – компанії Київстар, Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби та соціального проєкту «ДоброPhone». Онлайн-довідник містить загальну інформацію щодо розповсюджених ризиків онлайн (секстинг, сексторшен, онлайн-грумінг, кібербулінг, порнографічний контент), принципи реагування та особливості діалогів з дитиною, яка стала жертвою протиправних дій онлайн, а також алгоритм для педагогічних працівників та адміністрації закладу освіти у ситуаціях онлайн небезпек, про які їм може бути відомо. 

Також пропонуємо методичні рекомендації «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення» є актуальною відповіддю небайдужих фахівців на загрозливу ситуацію, яка почала поширюватися в Україні в дитячому середовищі з середини 2016 року. Йдеться насамперед про так звані «смертельні квести».У цих методичних рекомендаціях не висвітлюються питання, хто і яким чином заробляє на таких квестах, створює і поширює їх, залучаючи нових і нових дітей. Їхня мета інша:

- по-перше, привернути увагу педагогів/педагогинь до цієї проблеми, надавши інформацію про неї;

- по-друге, надати практичні інструменти, які мають допомоги педагогічним працівникам/цям у спілкуванні з колегами/колежанками, в роботі з дітьми та батьками, в розмовах на такі непрості теми, як цінність людського життя і суїцидальна поведінка, повага до себе та до інших, розуміння та вміння говорити про власні проблеми.

Методичні рекомендації мають допомогти  у проведенні уроків та бесід зі школярами, в реагуванні на такі випадки в разі виявлення. Методичні рекомендації розроблено колективом авторів і є результатом співпраці громадської організації «Ла Страда–Україна», Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи, Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ, до якої долучилася Національна поліція України, зокрема шкільні офіцери поліції та Департамент боротьби з кіберзлочинністю.

На сайті МОН можна знайти різноманітний матеріал для підвищення рівня обізнаності батьків і вчителів. 

БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ТА ФОРМУВАННЯ ПОВЕДІНКИ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ – ВАЖЛИВЕ ЗАВДАННЯ ДЛЯ МІНІСТЕРСТВА

У МВС розповіли, як дітям безпечно «залипати» в гаджетах на час карантину

ЯК ПОДБАТИ ПРО ОНЛАЙН-БЕЗПЕКУ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ – ПОРАДИ СБУ

Експертка розповіла, як захиститися від фейків

Маніпуляції та фейки у соцмережах   Маніпуляції та фейки у соцмережах   Маніпуляції та фейки у соцмережах
         
Маніпуляції та фейки у соцмережах   Маніпуляції та фейки у соцмережах   Маніпуляції та фейки у соцмережах
         
Маніпуляції та фейки у соцмережах   Маніпуляції та фейки у соцмережах   Маніпуляції та фейки у соцмережах
         
    Маніпуляції та фейки у соцмережах    

 

Розміщуємо контакти довіри:

 

 
Tweet
 

© 2012 Українська гімназія № 1. Всі права захищено

* Знаннями переможемо

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   

Адреса: Івано-Франківськ, Калуське шосе, 1. Карта проїзду

Телефон: (0342) 58-37-46

Факс: (0342) 58-36-73